Blog o vývoji software na míru

Funkční aplikace dodané včas.

Přitažlivý vzhled, jednoduché ovládání, dodržený rozpočet a časový harmonogram.

26. října 2016 16:59
od Dufeksoft, s.r.o.
0 Komentáře

Mobilní web stránky

26. října 2016 16:59 od Dufeksoft, s.r.o. | 0 Komentáře

Vytvářejte a optimalizujte webové stránky pro mobilní telefony.  Jestliže to neuděláte, vaši zákazníci odejdou ke konkurenci. Proč? 

Mobilní web stránka

Počet mobilních uživatelů roste

Celosvětově počet návštěvníků webových stránek z mobilu překonal návštěvnost webu z počítačů už v roce 2013. Tento trend stále narůstá. 

Také čas strávený online na mobilu se zvyšuje. V roce 2013 návštěvníci strávili na webu průměrně denně 2,3 hodiny na počítači. Stejný čas je v statistikách evidován také pro návštěvy z mobilu. Čas strávený online na počítači se zásadně nemění a i v roce 2015 byl přibližně 2,4 hodiny. Naproti tomu čas strávený online na mobilu narůstá a v roce 2015 to bylo již 2,8 hodiny.

Pokud se podíváme na trend od roku 2008, tak čas strávený online se denně zvýšil z 2,2 hodiny na 2,4 hodiny v roce 2015. Na mobilu lidé v roce 2008 strávili pouze 0,3 hodiny online, avšak v roce 2015 už 2,8 hodiny.

Je zřetelný trend nárůstu návštěvnosti webu z mobilních telefonů. Je jasné, že tento trend bude přetrvávat i nadále a význam online webů pro mobilní telefony bude neustále růst.

Má smysl vytvářet webové stránky pro mobily?

Jak jsme již zmínili, návštěvnost webu z mobilů roste. Tento trend je jasný a reaguje na to také společnost Google. Ta pravidelně upravuje svůj algoritmus pro zobrazování výsledků z vyhledávání a oznámila, že bude upřednostňovat weby optimalizované pro mobily.

Je teda nejvyšší čas dát si vytvořit nový a responzivní web optimalizovaný pro mobily. Umožní vám to oslovit především nejmladší generaci, která ve velké míře využívá mobily online. Také si zajistíte uchování dobrého hodnocení a zobrazování vašich webových stránek ve výsledcích vyhledávání na prvních místech.

Bez mobilního responzivního webu je jasné, že návštěvnost vašeho webu bude klesat a zákazníci budou nakupovat u konkurence.

Jak vytvořit webové stránky pro mobily

Prozatím nejúspěšnější a nejpoužívanější proces návrhu webových stránek pro mobily je tvorba responzívních webových stránek s přístupem mobile first. To znamená, že při tvorbě webu se soustředíte v první řadě na optimalizaci a testování na mobilech. Jednak proto, že význam mobilů roste, ale hlavně proto, že obrazovka mobilu je velmi malá. Musíte tedy velmi pečlivě přemýšlet nad tím, jaký obsah je nejdůležitější a měl by být zobrazen. 

Optimalizace pro tablety a počítače už je potom mnohem jednoduší, protože na nich máte k dispozici větší zobrazovací plochu.

V zásadě však platí, že nenavrhujeme stránky pro mobily, tablety, nebo počítače, ale navrhujeme webové stránky pro různé velikosti obrazovky.

Chcete nové responzivní webové stránky optimalizované pro mobily? Kontaktujte nás.

 

 

Líbil se vám tento článek? Podpořte a šiřte ho sdílením na Facebooku.

 

Sledujte také naše sociální sítě. 

 Facebook Twitter Google Plus You Tube